Jídelníček


Pro děti je důležité, aby byly vedeny ke zdravému stravování a vhodnému pitnému režimu. V Minísku pro to děláme maximum.

Obědy nám dováží specializovaná firma Bionea, která vaří zdravá a zároveň výborná jídla.

Veškeré svačinky si ve školce připravujeme sami a zajišťujeme tak zdravou a nutričně vyváženou stravu. Konzultujeme svačiny s registrovanou diplomovanou nutriční terapeutkou paní Lenkou Náměstkovou, DiS., tak, aby děti měli dostatek živin, které potřebují, měli pestrý jídelníček a zároveň, aby jsme splnili normy pro naplnění jídelníčku pro děti 1-6 let. Dopoledne děti mají mléčné výrobky v dostatečném množství, ale aby měli i chuť na ovoce, dáváme je v dostatečném množství s odstupem času od svačinky. K odpolední svačině mají děti zpravidla pečivo s pomazánkou či oblohou. Zeleninu s odstupem od odpolední svačinky. Už hned v prvopočátku se nám rozdělení ovoce a zeleniny od svačinek osvědčilo, protože děti vše s chutí spořádaly. Snědly toho vlastně o mnohem více než, když tyto potraviny jako přílohu ke svačince.:)

Velmi také dbáme na vhodný pitný režim. Dětem je po celý den k dispozici pitná voda, v letním období domácí a dětmi oblíbená domácí citronáda a v chladnějších dnech neslazený ovocné  nebo i bylinkové čaje. : )

Na náš jídelníček se můžete podívat přímo v jeslích a školce, je vyvěšený v šatně dětí.: )

Translate »